+90 552 356 83 00 iletisim@elitakademi.com.tr

Giriş Kayıt

LOGIN_TO_YOUR_ACCOUNT

MOD_BT_LOGIN_USERNAME
MOD_BT_LOGIN_PASSWORD
BT_REMEMBER_ME

CREATE_AN_ACCOUNT

BTL_REQUIRED_FIELD
MOD_BT_LOGIN_NAME
MOD_BT_LOGIN_USERNAME
MOD_BT_LOGIN_PASSWORD
MOD_BT_VERIFY_PASSWORD
MOD_BT_EMAIL
MOD_BT_VERIFY_EMAIL
MOD_BT_CAPTCHA

Elit Akademi UKCAT / BMAT HAZIRLIK

Biomedikal Kabul Testi (BMAT) Hazırlık

    Biomedikal Kabul Testi (BMAT), size birçok başvuranın arasından sıyrılma ve tıbbi ve sağlıkla ilgili bölümlerde başarılı olma potansiyelinizi gösterme şansı veriyor. Üniversite düzeyinde eğitim için gerekli olan bilimsel ve matematiksel bilginin yanı sıra problem çözme, eleştirel düşünme ve yazılı iletişim becerilerini uygulama yeteneğinizi test eder.

     Biyomedikal Kabul Testi, pek çok üniversitenin tıp, veterinerlik, biyomedikal, diş hekimliği gibi bölümleri için öğrenci seçmekte kullandığı bir genel kültür- genel yetenek sınavıdır.

     Sınav genel olarak üç bölümden oluşan 2 saatlik yazılı bir testidir. BMAT için geçme kalma eşiği bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrencinin hedefi sınavda alabildiği kadar yüksek puan almak olmalıdır. En yüksek sınav notu 9’dur. Sınava giren öğrencilerin ortalaması 5,0’dır. Yüksek seviyeli öğrenciler genelde 6 almaktadır. Çok üst düzey öğrenciler ise 7 alır.

     Sınavın üçüncü bölümünde öğrenci bir essay yazar. İlk iki bölümde her soru 1 puandır. Bölüm 3’teki essay, iki inceleme uzmanı tarafından değerlendirilir. Her uzman, kalite içeriği için (0-5 ölçekli) ve diğeri yazılı İngilizce kalitesi için (A, C, E ölçeğinde) olmak üzere iki puan verir.

SINAV İÇERİĞİ

 • Problem çözme: 13 soru
 • Argümanı anlama 10 soru
 • Data analizi: 12
 • Toplam 35 soru- 60 dakikadan oluşur.

Derslerimiz Nasıl İşlenir?

     BMAT derslerimiz kişiye özel olarak ya da grup dersi şeklinde sürdürülür. Genel olarak kolay bir sınavdır, öğrencinin analiz ve anlama yeteneğini ölçmeye yöneliktir. Deneme sınavlarıyla öğrenci sınava hazırlanır.

    

UKCAT HAZIRLIK

UKCAT nedir?

    UKCAT, Birleşik Krallık Klinik Yetenek Testi anlamına gelir ve birçok İngiliz üniversitesinde tıp / diş hekimliği derecesine girmek için gereklidir. 2019’dan itibaren UKCAT, Avustralya’da ve Yeni Zelanda’da UCAT ANZ adıyla lanse edilen UCAT olarak değiştirildi. 

UKCAT'ı hangi üniversiteler gerektirir?

     Aberdeen, Anglia Ruskin, Aston, Birmingham, Bristol, Cardiff, Dundee, Doğu Anglia, Edinburgh, Exeter, Glasgow, Hull York Tıp Fakültesi, Keele, King's College Londra, Leicester, Liverpool, Manchester, Newcastle, Nottingham, Plymouth, Kraliçe Mary- Londra Üniversitesi, Queen's Üniversitesi Belfast, Sheffield, Southampton, Sunderland, St. Andrew's, St. George's Londra ve Warwick

     UKCAT, her yıl Temmuz ve Ekim ayları arasında Pearson Vue Merkezlerinde yapılan bilgisayar tabanlı bir testtir.

      Elit Akademi olarak amacımız, BMAT vE UKCAT hazırlık süreçlerinde öğrencilere özel dersler vererek sınavda başarılı olmalarını sağlamak ve İngiliz Üniversitelerinde, medikal alandaki başvuru süreçlerinde başarılı bir profil çizmelerini sağlamaktır.

UZMAN EĞİTİM KADROSU

Tüm kadromuz uzun yıllardır kendi alanlarında çalışan, özellikle sınav gurubunda çalışmış deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.
 • YAZAR ÖĞRETMEN KADROSU

  YENİ NESİL SORULARI hazırlayan öğretmen kadrosundan oluşan ekibimizle en güncel verilerle öğrencilerimiz sınavlara hazırlıyoruz. 

  Öğretmenlerimiz kullanılan pek çok farklı yayınevi için soru yazmakta ve kendi öğrencilerimize de yeni soru tiplerini detaylı olarak anlatmaktadırlar. 

  Başarıyı yakalamak için daima en güvenilir bilgiyi sağlıyoruz.

 • 20 YILLIK TECRÜBE
 • ALANINDA UZMAN EĞİTİMCİLER
 • EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

YARIŞTAN YAŞAMDAN KOPMADAN

FERAH - HUZURLU - GÜVENLİ

Temiz, ferah ve özel bir çalışma ortamında, öğrencilerimiz için özel hazırlanmış ofislerde sizlere eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Yoğun, kalabalık ve kitlesel eğitimin sağlayamadığı her şeyi burada bulacaksınız.. 

SICAK, MUTLU, HUZURLU

Eğitimin kalitesi kadar, eğitim verilen ortamın sıcaklığı  ve huzuru da motivasyon ve başarıya önemli katkı sağlar. 

Sizleri, çalışanları ve ortamıyla mutlu bir aile havasındaki kurumumuza bekliyoruz.

VİP - ÖZEL VE GURUP ÇALIŞMALARI

Kitlesel olmayan, bireysel ve özel vip guruplarda, arkadaş gurubu sıcaklığındaki aile ortamımıza sizleri bekiyoruz. 

Kalabalık sınıf ortamından uzak, eğitim teknolojilerinin getirdiği yenilikleri kullandığımız, dijital içeriklerle donatılmış ofislerimizdeyiz. 


Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image