+90 552 356 83 00 iletisim@elitakademi.com.tr

JLOGIN JREGISTER

LOGIN_TO_YOUR_ACCOUNT

MOD_BT_LOGIN_USERNAME
MOD_BT_LOGIN_PASSWORD
BT_REMEMBER_ME

CREATE_AN_ACCOUNT

BTL_REQUIRED_FIELD
MOD_BT_LOGIN_NAME
MOD_BT_LOGIN_USERNAME
MOD_BT_LOGIN_PASSWORD
MOD_BT_VERIFY_PASSWORD
MOD_BT_EMAIL
MOD_BT_VERIFY_EMAIL
MOD_BT_CAPTCHA

Elit Akademi SAT & ACT HAZIRLIK

SAT & ACT Hazırlık

     SAT ve ACT sınavları, Amerikan üniversitelerine giriş için gerekli görülen ve evrensel geçerlilikleri olan standardize edilmiş testlerdir.

     SAT sınavı sadece İngilizce ve Matematik kısımlarından oluşurken, ACT sınavı bunlara ek olarak bilimsel mantık bölümünü de içerir. İki sınavın Amerikan üniversitelerin için geçerliliği eş değerdedir, sadece SAT evrensel anlamda daha geçerli ve tanınmış bir sınavdır. ACT’den farklı olarak SAT Avrupa’da da geçerliliği daha yaygındır.

       Elit Akademi olarak amacımız, SAT veya ACT hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır.

ACT ( American College Testing)

     Act, Amerika’daki üniversitelerde okumak isteyen öğrencileri seçmek için oluşturulmuş sınavlardan biridir. SAT I’e ek olarak science bölümünü içermektedir. Science bölümünde ezber sorularından ziyade yoruma ve bilimin temeline dayalı yorum soruları vardır. ACT sınavı ilk defa 1959’da yapılmıştır. Bu sınav ilk yıllarda talep olarak SAT’nin gerisinde kalsa da popularitesi 2000’li yıllardan itibaren artmış, hatta 2011 yılında ACT, SAT’yi geçmiştir. ACT sınav hazırlık danışmanlığımız ile ACT sınavına hazırlanmanıza yardımcı oluyoruz.

     ACT sınavı İngilizce (English), matematik (Mathematics), okuma (Reading) ve fen (Science Reasoning) olmak üzere dört bölümden oluşur. 2005’den itibaren ACT isteğe bağlı olarak öğrencilere “Optional Writing” bölümü de sunmaktadır.

     215 tane çoktan seçmeli sorudan oluşan sınav, yaklaşık 3,5 saat sürer. Sınav yılda altı kez verilir. En yüksek puan 36, en düşük puan 1’dir.


Bölümlere Göre Süre Soru Sayısı

 • İngilizce Test 45 dk 75 soru
 • Matematik test 60 dk 60 soru
 • Reading test 35 dk 40 soru
 • Fen testi 35 dk 40 soru
 • Writing 30 dk

     Türk öğrencilerin SAT’de en çok zorlandığı bölümler Reading ile Writing and Language bölümleridir. Ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için bu bölümler oldukça ağırdır. Fen ve Sosyal Bilimler alanlarından spesifik kelimelerle yüklü pasajları okuyup yorumlamak zorunda olan öğrenciler çoğu zaman süreyi bile yetiştirememektedir. ACT ise soruların kısalığı ve pasajların kolaylığı bakımından Türk öğrencilerin daha başarılı olduğu ve uluslararası platformda da rekabete dahil olduğu bir sınavdır.

     SAT ‘de başarılı olmanın ön şartı çok sağlam bir İngilizce temeline sahip olmaktır. ACT’de başarılı olmak için ise zamanı iyi kullanmak gerekmektedir. Bu nedenle sınavda dört yanlış bir doğruyu götürmez. Öğrencinin tüm soruları rahatça yapması beklenir. SAT’de ise dört yanlış bir doğruyu götürmektedir.

UZMAN EĞİTİM KADROSU

Tüm kadromuz uzun yıllardır kendi alanlarında çalışan, özellikle sınav gurubunda çalışmış deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.
 • YAZAR ÖĞRETMEN KADROSU

  YENİ NESİL SORULARI hazırlayan öğretmen kadrosundan oluşan ekibimizle en güncel verilerle öğrencilerimiz sınavlara hazırlıyoruz. 

  Öğretmenlerimiz kullanılan pek çok farklı yayınevi için soru yazmakta ve kendi öğrencilerimize de yeni soru tiplerini detaylı olarak anlatmaktadırlar. 

  Başarıyı yakalamak için daima en güvenilir bilgiyi sağlıyoruz.

 • 20 YILLIK TECRÜBE
 • ALANINDA UZMAN EĞİTİMCİLER
 • EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

YARIŞTAN YAŞAMDAN KOPMADAN

FERAH - HUZURLU - GÜVENLİ

Temiz, ferah ve özel bir çalışma ortamında, öğrencilerimiz için özel hazırlanmış ofislerde sizlere eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Yoğun, kalabalık ve kitlesel eğitimin sağlayamadığı her şeyi burada bulacaksınız.. 

SICAK, MUTLU, HUZURLU

Eğitimin kalitesi kadar, eğitim verilen ortamın sıcaklığı  ve huzuru da motivasyon ve başarıya önemli katkı sağlar. 

Sizleri, çalışanları ve ortamıyla mutlu bir aile havasındaki kurumumuza bekliyoruz.

VİP - ÖZEL VE GURUP ÇALIŞMALARI

Kitlesel olmayan, bireysel ve özel vip guruplarda, arkadaş gurubu sıcaklığındaki aile ortamımıza sizleri bekiyoruz. 

Kalabalık sınıf ortamından uzak, eğitim teknolojilerinin getirdiği yenilikleri kullandığımız, dijital içeriklerle donatılmış ofislerimizdeyiz. 


Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image