Zekeriyaköy Şubesi +90 552 356 83 00 Etiler Şubesi +90 554 342 08 29

Elit Akademi AP HAZIRLIK

     AP programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar, hem de üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler.

     Dolayısıyla AP almış öğrenciler üniversite eğitimleri süresince ciddi derecede zaman kazanarak çift-anadal (double-major) ve/veya yan dal (minor) programlarına da geçiş yapabilirler.

     AP sınavları yılda sadece bir kez Mayıs ayında yapılmaktadır. Çoktan seçmeli sorulardan ve kısa cevaplı veya kompozisyon tarzında sorulardan oluşan iki bölüm bulunur. Sınav süresi ve sınavda çıkan soru sayısı, seçilen konuya göre farklılık göstermektedir. Çoktan seçmeli sorular bilgisayar tarafından, kompozisyon ve kısa cevaplı sorular ise öğretmenler tarafından okunur. En yüksek not 5, en düşük not 1’dir.

     Detaylı sınav takvimini incelemek için lütfen AP testini hazırlayan Collegeboard'un websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Elit Akademi (EA) bünyesinde;

 •          AP Biology,
 •          AP Calculus AB- BC,
 •          AP Physics,
 •          AP Chemistry,
 •          AP Macro-Micro Economics,
 •          AP English,
 •          AP Computer Science,
 •          AP Psychology
 •          AP Statististics
 •          AP Comparative Government and Politics

dersleri verilmektedir.

Derslerimiz Nasıl İşlenir?

     Öğrenciler çoklu-disiplinli bu sistemde tarihten tutun da fizik, kimya gibi sayısal derslerin yanında bilgisayar kodlama ve hatta hayatımızın bir parçası olan iktisat/ekonomi dersleri seçme şansı bulunmaktadır.

      Dersler öğrencilerin talebine göre bireysel yada sınıf/yakın arkadaşlarının beraber çalışma ve ders yapma talebine göre en fazla 2 kişilik gruplar halinde işlenmektedir. Derslerin süresi ortalama 2 saattir, dersler konu bütünlüğü ve öğrencinin odaklanmasına göre sapmalar dâhilinde daha uzun veya kısa sürebilmektedir.

      Toplam ders süresi öğrencilerin performansları ve talepleri doğrultusunda 22-24 ders olarak sürmektedir.

      Elit Akademi (EA)olarak amacımız, AP hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır.

UZMAN EĞİTİM KADROSU

Tüm kadromuz uzun yıllardır kendi alanlarında çalışan, özellikle sınav gurubunda çalışmış deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.
 • YAZAR ÖĞRETMEN KADROSU

  YENİ NESİL SORULARI hazırlayan öğretmen kadrosundan oluşan ekibimizle en güncel verilerle öğrencilerimiz sınavlara hazırlıyoruz. 

  Öğretmenlerimiz kullanılan pek çok farklı yayınevi için soru yazmakta ve kendi öğrencilerimize de yeni soru tiplerini detaylı olarak anlatmaktadırlar. 

  Başarıyı yakalamak için daima en güvenilir bilgiyi sağlıyoruz.

 • 20 YILLIK TECRÜBE
 • ALANINDA UZMAN EĞİTİMCİLER
 • EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

YARIŞTAN YAŞAMDAN KOPMADAN

SICAK, MUTLU, HUZURLU

Eğitimin kalitesi kadar, eğitim verilen ortamın sıcaklığı  ve huzuru da motivasyon ve başarıya önemli katkı sağlar. 

Sizleri, çalışanları ve ortamıyla mutlu bir aile havasındaki kurumumuza bekliyoruz.

FERAH - GÜVENLİ

Temiz, ferah ve özel bir çalışma ortamında, öğrencilerimiz için özel hazırlanmış ofislerde sizlere eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Yoğun, kalabalık ve kitlesel eğitimin sağlayamadığı her şeyi burada bulacaksınız.. 

VİP - ÖZEL VE GURUP ÇALIŞMALARI

Kitlesel olmayan, bireysel ve özel vip guruplarda, arkadaş gurubu sıcaklığındaki aile ortamımızda eğitim teknolojilerinin getirdiği yenilikleri kullandığımız kurumlarımıza sizleri bekliyoruz. 

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image