Zekeriyaköy Şubesi +90 552 356 83 00 Etiler Şubesi +90 554 342 08 29

Elit Akademi TOEFL / IELTS HAZIRLIK

TOEFL Hazırlık

 

TOEFL - IBT anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini tespit etmek için ETS (Educational Testing Service) tarafından hazırlanan bir sınavdır. Yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversitelere kayıt yaptırabilmek için anadili İngilizce olmayan her öğrencinin TOEFL sınavına girmesi zorunludur.

     Yurt dışında İngilizce eğitim veren üniversitelere kayıt yaptırabilmek için anadili İngilizce olmayan her öğrencinin TOEFL sınavına girmesi zorunludur. TOEFL sınavında dört ayrı bölüm yer alır ve sınav toplam 4 ile 4.5 saat arasında sürer. TOEFL sınavı öğrencileri şu alanlarda test eder: Reading, Writing, Listening, Speaking.

   Aslında TOEFL’ı sadece yurtdışıyla sınırlandırmak da doğru değildir çünkü ülkemizdeki eğitim kurumları da İngilizce yeterlilik belgesi olarak TOEFL’ı gerekli koşul olarak talep etmektedirler. Ayrıca pek çok iş yeri de yine çalışanlarından TOEFL belgesi istemektedir. Toefl sınavından yüksek bir skor almak isteyen öğrencilerimiz için sunduğumuz TOEFL Sınav Hazırlık Kursu ile öğrencilerimiz gerek eğitim hayatlarında gerekse de profesyonel kariyerlerinde birçok başarıya imza atmaktadırlar. 

TOEFL Kaç Bölümden Oluşur?

TOEFL IBT okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Okuma bölümünde 3 ile 5 arasında değişen yaklaşık 700 kelimelik akademik pasajlar vardır. Öğrencinin bu pasajları okuyup soruları cevaplaması gerekmektedir. Her bir pasaj başına 12-14 soru düşmektedir. Toplamda 36-70 arasında soru çözülür. Süre de yine 60-100 dk.arasındadır.

Listening'de 4 ile 6 arasında değişen listening metinleri dinlenir. Metinler 3-5 dakikalık sınıf tartışmaları ya da sohbetlerden oluşur. 34 ile 51 arasında soru sorulur. Süre de 60 ile 90 dakika arasında değişmektedir.

Writing'de adaya 2 konu verilir ve adaydan 2 tane essay yazması beklenir. Süre 50 dakikadır. Speaking'de ise adaya 20 dakika verilir ve bu 20 dakikada aday ve jüri 6 farklı konu üzerinde konuşur. Jüri adayın anlama ve anladığını gösterebilme yeteneğini ölçer.

TOEFL IBT Kaç Puan Üzerindendir?

TOEFL IBT 120 puan üzerindendir. Her bir bölüm 30 puandır. Dört farklı bölümün toplamı genel TOEFL skorunuzu verir.

TOEFL Sınav Tarihleri

TOEFL IBT 2 haftada bir düzenlenmektedir. Adaylar sınava girecekleri tarihten bir hafta önce sınava kayıt yaptırabilirler. İstediği skoru elde edemeyen adaylar bir sonraki sınava başvurabilirler. Sınava girmek için herhangi bir sayı kısıtlaması yoktur.

TOEFL Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

      TOEFL IBT’ye www.ets.org üzerinden online kayıt yapılabilmektedir. Kayıtlar sınava girmek istediğiniz tarihten 7 gün önce kapanmaktadır. Geç kayıt yaptırmak isteyenler sınava girecekleri tarihten dört gün önce kayıt yaptırabilmektedirler fakat bu kişilerin geç kayıt ücreti ödemesi gerekmektedir. TOEFL sınav ücreti 185$’dır ve kredi kartı ya da banka kartıyla ödeme yapılır. Ödeme yapılırken ABD doları dışındaki herhangi bir para birimi kullanılmamaktadır. Sınavlar iki haftada bir yapılmaktadır. Adaylar sınava istedikleri zaman ve birden fazla defa girebilmektedirler.

IELTS Hazırlık

      IELTS anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini tespit etmek için British Council ve IDP tarafından uygulanan bir sınavdır. Yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversitelere kayıt yaptırabilmek için anadili İngilizce olmayan her öğrencinin IELTS sınavına girmesi zorunludur.

     Akademik İngilizce sınavı, Genel İngilizceye göre daha zordur çünkü eğitim almak isteyen öğrenciler içindir. IELTS sınav hazırlık kursu ile IELTS sınavına hazırlanmanıza yardımcı oluyoruz. 

     TOEFL IBT gibi internet-based bir sınav değildir. Kağıt tabanlı, klasik bir sınavdır. 2 oturumda yapılır. İlk oturumda okuma, yazma ve dinleme bölümleri tamamlanır, ikinci oturumda ise konuşma bölümü tamamlanır. Adaylar sınavın dört farklı bölümü için farklı notlar alırlar. Her bir bölüm 9 puan üzerinden değerlendirilir. Alınan notların ortalaması IELTS notunu oluşturur.

     IELTS’de alınabilecek en yüksek not 9’dur. Kalma ya da geçme notu diye bir not yoktur. Adaylar en düşük 1, en yüksek 9 alabilirler. Sınav skoru ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda ve İrlanda’da pek çok üniversite ve iş yeri tarafından talep edilmektedir. Ayrıca 135 ülkede 9.000’e yakın kurum IELTS’i tanımaktadır.

     Özgün materyallerin kullanıldığı sınav A.B.D, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallıkta hazırlanır. Dünya üzerinde 1100’den fazla merkezi vardır. Sınava her yıl yaklaşık 2,9 milyon kişi girmektedir. Yaklaşık 2 haftada bir yapılan sınava birden fazla kez girmek mümkündür. Çoğu üniversite IELTS’den 5 puan ve üzeri skorlar istemektedir.

     Sınava başvurmak isteyen adaylar ielts.org adresinden online olarak başvuru yapabilir. Ödeme de kredi kartı üzerinden yapılmaktadır. Sınavın skorunun geçerliliği 2 yıldır. IELTS’e hazırlanmak isteyen öğrencilerin seviyelerinin en az intermediate olması gerekmektedir.

       Elit Akademi olarak amacımız, IELTS hazırlık süreçlerinde öğrencilere özel dersler vererek sınavda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır.

UZMAN EĞİTİM KADROSU

Tüm kadromuz uzun yıllardır kendi alanlarında çalışan, özellikle sınav gurubunda çalışmış deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.
  • YAZAR ÖĞRETMEN KADROSU

    YENİ NESİL SORULARI hazırlayan öğretmen kadrosundan oluşan ekibimizle en güncel verilerle öğrencilerimiz sınavlara hazırlıyoruz. 

    Öğretmenlerimiz kullanılan pek çok farklı yayınevi için soru yazmakta ve kendi öğrencilerimize de yeni soru tiplerini detaylı olarak anlatmaktadırlar. 

    Başarıyı yakalamak için daima en güvenilir bilgiyi sağlıyoruz.

  • 20 YILLIK TECRÜBE
  • ALANINDA UZMAN EĞİTİMCİLER
  • EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

YARIŞTAN YAŞAMDAN KOPMADAN

SICAK, MUTLU, HUZURLU

Eğitimin kalitesi kadar, eğitim verilen ortamın sıcaklığı  ve huzuru da motivasyon ve başarıya önemli katkı sağlar. 

Sizleri, çalışanları ve ortamıyla mutlu bir aile havasındaki kurumumuza bekliyoruz.

FERAH - GÜVENLİ

Temiz, ferah ve özel bir çalışma ortamında, öğrencilerimiz için özel hazırlanmış ofislerde sizlere eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Yoğun, kalabalık ve kitlesel eğitimin sağlayamadığı her şeyi burada bulacaksınız.. 

VİP - ÖZEL VE GURUP ÇALIŞMALARI

Kitlesel olmayan, bireysel ve özel vip guruplarda, arkadaş gurubu sıcaklığındaki aile ortamımızda eğitim teknolojilerinin getirdiği yenilikleri kullandığımız kurumlarımıza sizleri bekliyoruz. 

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image